Öt mókás, alternatív ötlet kutyasétáltatáshoz

Megosztás

Mindannyiunknak szükségünk van egy kis változatosságra, ha kutyasétáltatásról van szó. Íme öt különböző feladat, amellyel feldobhatja ezt a rutint.

A séta a kutya napjának legjobb része. Séta során együtt fedezhetik fel a külvilágot, és kutyája levezetheti látszólag végtelen energiáját és lelkesedését.

A legtöbb gazdi viszont valószínűleg ugyanarra, ugyanazon az úton, ugyanabba a parkba viszi kedvencét nap mint nap. A rutinokkal nincsen semmi gond – de ha időnként változtat rajta, kutyája örülni fog, és Ön is élvezni fogja.

Nézze meg a kutyasétáltatás alábbi öt egyszerű, alternatív módját:

1. Menjen kocogni a kutyával

Ha rendszeresen jár kocogni vagy futni, időnként vigye magával kutyáját is egy rövidebb távra, hogy egy kis változatosságot csempésszen az edzésbe. Kocogás során kutyája rövid idő alatt levezetheti a felgyülemlett energiáit. Ha pórázt használ, ügyeljen, nehogy beleakadjon vagy átessen rajta. Használhat hosszabb pórázt is, hogy kutyája kényelmesen futhasson Ön mellett.

Ugyanakkor nem minden kutya szereti a kocogást, talán még a rövidet sem. Egyes fajták – például a bulldogok – fizikai felépítése egyszerűen nem alkalmas hosszabb futásra. Ahogyan a kölyökkutyáké sem – de sok egyéb mód közül válogathat, ha kiskutyája megmozgatásáról van szó.

Amikor kutyájával fut, legyen türelmes vele – ha megáll más kutyákat köszönteni, inni, vagy könnyíteni magán –, még akkor is, ha így a szokottnál lassabban halad.

2. Találkozzon más kutyatulajdonosokkal

Mint bizonyára tudja, a kutyák szeretnek más kutyák társaságában lenni. Ha jól kijönnek egymással, a legtöbb kutya szeret együtt játszani: kergetőznek, ugrálnak, birkóznak – jól kifárasztják egymást. Beszéljenek meg rendszeres találkozókat, vagy fussanak össze másokkal a kutyafuttatóban, így az Ön és a kedvence kapcsolati hálóját is bővíthetik.

3. Játsszanak a fűben

Ha van kertje vagy van park a közelben, cserélje a szokásos sétát labdázásra vagy kergetőzésre.

Szinte minden kutya szeret a labda után szaladgálni. Egy labdahajító megkönnyítheti és élvezetesebbé teheti a játékot. Segítségével könnyen messzire dobhatja a labdát, ami gyors futásra ösztönzi kutyáját.

Az agilitásedzés is remek módja kutyája testének és szellemének edzésére. Az otthonában, a garázsban vagy egy háztartási üzletben megtalálható tárgyakból akadályokat építhet: hulahoppkarikából, PVC-csövekből és idomokból ugróakadályokat, vastag, masszív rétegelt lemezekből pedig rámpákat és palánkokat. A pályát még teljesebbé teheti, ha kisállatkereskedésekben is kapható alagutakat, műanyag kúpokat és egyéb akadályokat használ. A biztonságosságra azonban mindig ügyeljen!

4. Tanuljanak új trükköket

A kutyák elképesztő szaglással rendelkeznek, és nagyon szívesen keresgélnek jutalomfalatokat a kertben vagy a házban.

Mindig ugyanazzal a szóval vagy kifejezéssel bátorítsa kutyáját (mint például „hajrá!” vagy „keresd!”), mielőtt elindul megkeresni a falatokat, így kedvence össze tudja kötni az adott kifejezést a jutalomfalat keresésével. Minden kör után dicsérje meg a kutyát, hogy a „keresd” parancsszó beépülhessen a memóriájába.

5. Sétáltassa futópadon

Ha esik az eső, vagy fizikailag nem tudja sétáltatni a kutyát, nem is találhatna jobb megoldást egy egyszerű futópadnál. A futópad ne helyettesítse a kinti sétát – mivel a kutyák kedvelik a változatosságot, a külvilág látványát és hangjait, és persze elengedhetetlen, ha hívja őket a természet – de ha kutyájának sok mozgásra van szüksége, a futópad remek lehetőséget kínál.

Ne feledje: soha ne kösse ki a kutyáját a futópadhoz, és végig maradjon a közelben, nehogy az állat megsérüljön. Ha kutyája még nem használt futópadot, először meg kell ismertetnie vele. Ezt a következő módon teheti meg:

  1. Adjon kutyájának jutalomfalatot, amikor először a futópadra teszi.
  2. Állítsa a futópadot a legalacsonyabb sebességre, és folytassa a jutalomfalatok adagolását, ameddig a kutya kényelmesen nem érzi magát.
  3. Lassan emelje a sebességet gyorsabb sétatempóra.

Ügyeljen kutyája biztonságára

Az engedelmességi vezényszavak segíthetnek abban, hogy kutyája biztonságban legyen, és jól viselkedjen a gyakorlatok során. Rendszeresen gyakorolja a behívást és egyéb engedelmességi gyakorlatokat, mint például az „ül” vagy az „ereszd” vezényszavakat, így az edzés biztonságos és szórakoztató lesz mindenki számára.

Megosztás