Kullancs kiszedése macskából hét lépésben

Megosztás

Ha egy kullancsot találunk a cicánkban, tudnunk kell, mi az eltávolítás módja.

Amikor felfedezünk egy kullancsot a macskánkban, ösztönünk azt súghatja, hogy ragadjunk csipeszt, és szedjük ki. Ne hallgassunk erre az érzésre. Egy kullancs biztonságos eltávolítása kedvencünkből egy kis előkészítést, hozzáértést és türelmet igényel.

Nézze meg részletes útmutatónkban, hogyan távolíthatja el biztonságosan a kullancsot cicájából.

Kullancs kiszedése macskából

1. Készítse elő az eszközöket

Készítse ki az eszközöket, hogy a kullancs eltávolítása macskája számára gyorsan és kényelmesen történjen.

  • Kullancseltávolító eszköz. Ez sokkal hatékonyabb a csipesznél, amely összenyomhatja és megsértheti a kullancsot, ami miatt a kullancs egyes részei macskájában maradhatnak – lehetséges fertőzést okozva. Bár a csipeszeket nem ajánlják kullancseltávolításra, ha nincs kéznél kullancseltávolító eszköz, használjon keskeny, hegyes végű csipeszt, és ne ferde vagy lekerekített hegyűt. Ha nincs ilyen eszköz kéznél, vigye el a cicát az állatorvoshoz, hogy ő távolítsa el a kullancsot, vagy pedig tegyen meg mindent annak érdekében, hogy kiszedje a vérszívót azzal, ami a rendelkezésére áll. Ne várjon addig, amíg beszerzi a megfelelő eszközt. A kullancs által terjesztett betegség ugyanis halálos is lehet cicája számára!
  • Egy pár eldobható kesztyű. Viseljen kesztyűt, hogy elkerülje a közvetlen kapcsolatot a kullanccsal.
  • Fertőtlenítő kendők.
  • Egy kis, zárható doboz, a kullancs tárolására.

2. Keresse meg a kullancsot a macskájában

Óvatosan válassza szét a szőrt a kullancs körül, és gondoskodjon arról, hogy macskája a lehető legnyugodtabb legyen. Kérjen segítséget valakitől, aki a kezelés közben tartani tudja kedvencét. Finom, megnyugtató hangon beszéljen, és lassú mozdulatokat tegyen.

3. Használjon kullancseltávolító eszközt a kullancs óvatos kiszedéséhez

A kullancs kiszedése macskából bonyolult feladat lehet, hiszen el szeretnénk kerülni, hogy az élősködő szájrésze véletlenül a cica bőrében maradjon. Kövesse a kullancseltávolítón található utasításokat, és csúsztassa be az eszközt a kullancs teste alá, nagyon közel a cica bőréhez. Óvatosan húzza meg és csavarja el, hogy kiszedje az egész kullancsot, de ne nyomja össze.

Jó tudni Soha ne próbálja meg a kullancsot leégetni vagy vazelinbe fojtani, mivel ezek a módszerek árthatnak cicájának.

4. Zárja el a kullancsot

Helyezze a kullancsot egy zárható dobozba, és mutassa meg az állatorvosnak, ha cicája megbetegedne.

5. Tisztítsa meg a kullancscsípés helyét

Finoman törölje le az érintett bőrfelületet egy házi kedvencek számára készült fertőtlenítőszerrel.

6. Tisztítás

Tisztítsa meg a kullancseltávolító eszközt fertőtlenítőszerrel, és tárolja biztonságos helyen későbbi felhasználás céljából. Majd dobja ki a kesztyűket, és alaposan mosson kezet.

7. Mikor kérjünk külső segítséget

Ha macskája leverten viselkedik, a kullancs nem jön ki egy darabban vagy cicája rosszul lesz, keresse fel állatorvosát. Egyetlen kullancs is megbetegítheti macskáját. Az egyik betegség, amelyet a kullancsok terjeszthetnek a macskákra, a Lyme-kór, amely súlyos következményekkel járhat a macskák egészségére nézve.

A kullancscsípések megelőzése macskáján

Ha macskája kijárós cica, vagy ha olyan helyen élnek, ahol sok kullancs van tanácsos engedélyezett, kullancs elleni terméket használni. Győződjön meg arról, hogy a terméket kifejezetten macskáknak tervezték (néhány kutyáknak fejlesztett termék életveszélyes lehet a macskafélékre).

Kérdezze meg állatorvosát, hogy milyen terméket javasol a kullancscsípés megelőzésére cicájánál.

Megosztás